Twój e-mail:

Zgonda

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą mailową (newsletter) informacji o ofercie i nowościach pojawiających się na naszej stronie.

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ZAPISZ SIE DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWOŚCIAMI, PROMOCJAMI I CIEKAWOSTKAMI!

Witaj na stronie licencjonowanego dystrybutora marki Zina!

+ 48 798 690 557, 606 248-040                biuro@nicesport2.pl

kup 5 sztuk polówek Vasco 2.0  a otrzymasz spodnie Ganadores za 1zł
18 marca 2021

PIŁKA MECZOWA ZINA SIERRA PRO 2.0 Z CERTYFIKATEM FIFA QUALITY PRO!

Piłka SIERRA PRO 2.0 otrzymała certyfikat FIFA QUALITY PRO

 

Marka ZINA ma przyjemność poinformować, że nasza najlepsza piłka, SIERRA PRO 2.0, przechodząc liczne i wymagającejakości, otrzymała od FIFA certyfikat FIFA Quality Pro. Odznakę od międzynarodowej federacji nie jest tak łatwo dostać i tylko nielicznym producentom się to udaje. Tym bardziej cieszymy się, że możemy stać u boku największych producentów sprzętu sportowego i wytyczać standardy we współczesnym futbolu.

 

Zanim SIERRA PRO 2.0 otrzymała certyfikat, musiała przejść szereg testów. Poniżej przedstawimy Wam szczegółowo, jak rygorystycznym procesom była poddawana. Zobaczcie!

 

1. Przygotowanie do testu

 

Piłki są napompowane sprężonym powietrzem o ciśnieniu 0,8 bara. Igła jest smarowana gliceryną przed włożeniem do zaworu, a ciśnienie jest sprawdzane za pomocą manometru, aż do uzyskania prawidłowego ciśnienia. Test piłek trwa dokładnie 24 godziny, w temperaturze 20 stopni Celsjusza i wilgotności 65%.

 

2. Obwód

 

Piłka musi spełniać określone standardy, aby kwalifikować się do otrzymania certyfikatu FIFA Quality Pro. Pierwszym z nich jest obwód. Napompowana piłka o rozmiarze 5 musi mierzyć od 68,5 do 69,5 cm w obwodzie. W teście obwodu dokonuje się 45 tysięcy pomiarów promienia, czyli od środka futbolówki aż do jej powierzchni.

 

 

piłka meczowa zina sierra pro 2.03. Kulistość

 

Idealnie okrągła piłka pozwala zachowywać się właściwie na każdej powierzchni i odpowiednio reagować na każde kopnięcie przez zawodnika. Podobnie, jak w przypadku testu obwodu, pomiar dokonywany jest w 45 tysiącach różnych punktów na jej powierzchni. Następnie obliczana jest różnica między każdym punktem. Maksymalna różnica między każdym z dokonanych pomiarów to 1,5%. W przypadku 69 centymetrów dopuszczalny odchył to zaledwie kilka milimetrów.

 

4. Elastyczność

 

Piłkarze muszą wiedzieć, jak futbolówka zachowa się, gdy spróbują oni uzyskać kontrolę klatką piersiową, głową, czy stopą. W piłce przeznaczonej do gry na trawie ważne jest, aby była ona odpowiednio sprężysta. Piłka nie może odskakiwać za wysoko, ale też powinna być skonstruowana inaczej, niż choćby ta do futsalu. Jak przeprowadza się taki test? Piłka musi 10 razy spaść na stalową płytę z wysokości 2 metrów. Po odbiciu się musi osiągnąć określony pułap, aby przeszła do kolejnego etapu. Dla piłek FIFA Quality Pro to zakres 135-155 centymetrów.

 

5. Absorpcja wody

 

Podczas tego testu piłka jest obracana i ściskana 250 razy w zbiorniku z wodą. Piłka nie powinna wchłaniać więcej niż 10% wody, aby przejść do następnej fazy testu.

 

 

6. Waga

 

Waga piłki jest istotna. Gdy będzie zbyt lekka, jej kontrola zostanie znacznie utrudniona. Zbyt ciężka futbolówka to z kolei większe ryzyko odniesienia kontuzji. W tym teście piłki są ważone trzy razy w szczelnej obudowie, aby na wynik nie wpływały warunki zewnętrzne. Waga musi mieścić się w zakresie 420 - 445 gramów.

 

 

7. Utrata ciśnienia

 

Na ten egzamin składają się dwa różne czynniki. Przede wszystkim, piłka musi zostać napompowana w warunkach laboratoryjnych do 0,8 bara. Po upływie 72 godzin futbolówka nie może stracić więcej powietrza niż 20%.

 

piłka meczowa zina sierra pro 2.0

 

8. Zachowanie kształtu i rozmiaru

 

Gdy producent wie już, że jego piłka ma odpowiedni kształt, ciśnienie i obwód, czas na sprawdzenie jej wytrzymałości. Piłkę testuje się, wystrzeliwując ją w stalową płytę z prędkością 50 km/h ponad 2000 razy. Zawór i szwy muszą pozostać nienaruszone i nieuszkodzone. Dopuszczalna jest tylko minimalna utrata ciśnienia (maksymalnie 0,1 bara), podobnie jak zmiany kształtu (maksymalnie 1,5%) i obwodu (dopuszczalna granica - 1,5 cm).

 

 

Z wielką radością informujemy, że piłka SIERRA PRO 2.0 pomyślnie zdała wszystkie testy w ośrodku badawczym, otrzymując certyfikat FIFA QUALITY PRO. Dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z wytycznymi, można stwierdzić, że nasz najlepszy model to produkt innowacyjny, wyznaczający nowy standard w polskim futbolu.

 

Piłkę SIERRA PRO 2.0 możecie oglądać na boiskach kobiecej Ekstraligi. Polskie piłkarki będą nią grały aż do zakończenia sezonu 2023/24. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2020/21 każdy klub Ekstraligi otrzymał po 20 oficjalnych futbolówek.

 

piłka meczowa zina sierra pro 2.0 oficjalną piłką ekstraligi kobiet

 

 

Na zakupy hurtowe udzielamy bardzo atrakcyjnych rabatów. Jeśli chcesz zamówić piłki to zadzwoń lub napisz do nas.

 

Piotr Bąk

Przedstawiciel regionalny

tel. 690-360-253

piotrbak@nicesport2.pl

 

piłka meczowa zina sierra pro 2.0 piłka meczowa zina sierra pro 2.0

 

Zina Mazowieckie, Zina Podlasie, Zina Podkarpacie

KONTAKT

 

NICE SPORT 2

ul. Łukowska 60,

04-133 Warszawa

tel. (+48) 798-690-557

e-mail: biuro@nicesport2.pl

Created by Smart Pixel

Copyright © 2021  Nice Sport 2

zina
adidas
 DRESY ZINA MĘSKIE